راهنمای رابطه ی جنسی سالم در افراد دیابتی

راهنمای رابطه ی جنسی سالم در افراد دیابتی

همان طور که ذکر شد سعی کنید همواره دیابت خود را به طور صحیح و منظم تحت کنترل داشته باشید شواهد نشان می دهند مشکلات جنسی در مردان و زنان مبتلا به دیابت همانند سایر عوارض ناشی از دیابت به دنبال افزایش طولانی مدت سطح قند خون بروز پیدا می کنند پس سعی کنید مراقبت تغذیه خود باشید سطح قندخون خود را به طور منظم چک کنید و داروهای مخصوص دیابت را طبق دستور پزشک مصرف نمایید .انجام این اقدامات دست کم به شما اطمینان می دهد که مراقب سلامتی خود هستید .

انجمن ها باید باشد تا به بیماران دیابتی خدمات داده شود مانند پیشگیری بیماری ، درمان دیابت ، شناخت بیماری و … در واقع انجمن باید کنار دولت باشد تا بتواند به بیماران دیابتی کمک شود .

همواره پیش از برقراری رابطه ی جنسی اطمینان حاصل کنید که سطح قند خونتان در محدوده ی مناسب و قابل قبول خود قرار دارد هیچ چیز بدتر از این نیست که قند خونتان هنگام برقراری جنسی افت کند یا آن قدر بالا باشد که در ایجاد تحریک جنسی مشکل ایجاد کند.

راهنمای رابطه ی جنسی سالم در افراد دیابتی

راهنمای رابطه ی جنسی سالم در افراد دیابتی

مهمترین مواردی که باید رعایت کنید عبارتست از :

  • حفظ تناسب اندام با انجام فعالیت های ورزشی : برای ایجاد تمایل به برقراری رابطه ی جنسی و تجربه ی یک رابطه ی جنسی خوب و رضایت بخش لازم است شما و قلب تان در وضعیت خوبی قرار داشته باشید بنابراین همواره بکوشید در طول هفته فعالیت بدنی منظم داشته باشید.
  • حفظ برقراری رابطه ی جنسی :برقراری رابطه ی جنسی یکی از روش های موثر برای حفظ تمایل جنسی است هنگام برقراری رابطه ی جنسی هورمون های خاصی تولید می شوند  که باعث می شوند در آن لحظه احساس خوبی داشته باشیم و همچنین تمایل برای برقراری رابطه ی جنسی از دست می دهید و می توان گفت میل جنسی تا حدود زیادی از حافظه ی روحی و جسمی شما پاک می شود.
  • حفظ تازگی و جذابیت رابطه ی جنسی : بسیاری از زوج ها از روش یکسانی برای ارضای نیازهای جنسی یکدیگر استفاده می کنند در نتیجه پس از مدتی از رابطه ی جنسی خسته و دلزده می شوند .در این هنگام استفاده از روش ها حرکات و وضعیت های جدید در رابطه ی جنسی موثر است این به معنای انجام رفتارهای جنسی عجیب و غریب نیست بلکه تلاش برای استفاده از وضعیت های مختلف و متفاوت برای برخورداری از رابطه ی جنسی فرح بخش است.ایجاد تنوع در رابطه ی جنسی و استفاده از روش های نو موجب طراوت و تازگی شده و تمایل و عملکرد جنسی طرفین را بهبود می بخشد.
  • برخورداری از رابطه ی جنسی لذت بخش : همان طور که ذکر شد برقراری رابطه ی جنسی شبیه به انجام نوعی بازی است .اگر این بازی برایتان لذت بخش نیست شاید مشکلی وجود دارد و لازم است تغییری ایجاد کنید چنان چه رابطه ی جنسی برایتان اضطراب آور است با یک روان درمانگر جنسی مشورت کنید.در صورتی که قبلاً از رابطه ی جنسی لذت می بردید و اکنون به مشکل برخورده اید ناامید نشوید ، بی شک راه حل آن وجود دارد.
  • بیشتر با همسرتان وقت بگذرانید: به اتفاق همسرخود همواره ورزش کنید ، به جای تماشای تلویزیون و گذراندن وقت در شبکه های اجتماعی و موبایل سعی کنید باهم صحبت کنید و همدیگر را نوازش کنید .اغلب اوقات مشغله زندگی موجب می شود تمام وقت خود را با کارهای مختلف سپری کنیم و فراموش می کنیم که رابطه نیاز به توجه دارد.وقت گذراندن با یکدیگر به هر بهانه ای علاوه بر این که به بهبود رابطه کمک می کند بلکه رابطه ی جنسی را نیز بهبود می بخشد.

برای مقاربت جنسی عجله نکنید و قبل از شروع رابطه ی جنسی وقت بیشتری صرف پیش نوازی کنید .از آن جا که مشکلات جنسی افراد مبتلا به دیابت اغلب مرتبط با مرحله تحریک کردن است ، پیش نوازی علاوه بر این که به افزایش تحریک کمک می کند می تواند بسیار لذت بخش نیز باشد .تا زمانی که هر دو از پیش نوازی و تحریک به اندازه کافی راضی نشده باشید .بلافاصله به سراغ آمیزش نروید.

مقاله های مرتبط سایت انجمن دیابت عبارتست از :

درمان دیابت

ورزش و دیابت

تغذیه در بیماری دیابت

دیابت نوع ۱

دیابت نوع ۲

انسولین

داروهای دیابت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر انجمن دیابت شرق تهران

پاسخ

یک + 14 =