دیابت نوع ۲ در کودکان

دیابت نوع ۲ در کودکان

دیابت نوع ۲ در کودکان بیماری  است که بدن بچه ها را از نظر برخورد با قند ( گلوکز) انجام می دهد . این بسیار مهم است که دیابت بچه های خود را مدیریت کنید چرا که این یک چالش طولانی مدت است که می تواند رفع شود یا حتی تمام طول عمر را تحت تاثیر قرار دهد .

دیابت نوع ۲ بیشتر بالغین را درگیر خود می کند . در حقیقت ، معمولا دیابت افراد بالغ نامیده می شود. اما دیابت نوع ۲ در کودکان در حال افزایش است ، گروه زیادی را با اپیدمی شدن چاقی تحت تاثیر قرار می دهد .

با فراوانی زیادی شما می توانید در مدیریت و جلوگیری از دیابت نوع ۲ در کودکان کمک کنید . کودکان خود را تشویق به خوردن غذاهای سالم ، انجام فعالیت های فیزیکی و ماندن در یک وزن سالم کنید و اگر رژیم و ورزش برای کنترل دیابت نوع  ۲ در کودکان کافی نیستند ، ممکن است داروهای خوراکی یا استفاده از انسولین نیاز باشد .

نشانه های دیابت نوع ۲ در کودکان ممکن است گسترش پیدا کنند . در حدود ۴۰ درصد از بچه ها که دیابت نوع ۲ دارند نشانه ای از آن بروز نمی دهند و در تست های فیزیکی معمولی تشخیص داده می شوند .

سایر کودکان ممکن است موارد زیر را تجربه کنند :

  • افزایش تشنگی و تکرر ادرار . اضافی شکر در جریان خون فرزند شما ایجاد می شود ، مایع را از بافت می گیرد. در نتیجه ممکن است فرزند شما احساس تشنگی کند – و بیشتر از حد معمول بنوشد و ادرار کند.
  • از دست دادن وزن . بدون انرژیی که شکر فراهم می کند ، بافت عضلات و ذخیره چربی به راحتی کوچک می شوند . هرچند ، از دست دادن وزن در کودکان با دیابت نوع ۲ کمتر از کودکان با دیابت نوع ۱ معمول است .
  • خستگی . کمبود قند در سلول های کودک شما ممکن است او را خسته و بی حوصله کند .
  •  تاری دید . اگر قند خون فرزند شما بسیار بالا باشد ، ممکن است مایعات در مقابل لنز چشم او جمع شود . به همین دلیل فرزند شما قادر نخواهد بود که به درستی روی اشیاء تمرکز دید داشته باشد .
  • بهبود کند زخم ها یا عفونت های مکرر . دیابت نوع ۲ قدرت فرزند شما را در مقابله و التیام عفونت تحت تاثیر قرار می دهد .

چه زمانی نیاز است که به دکتر مراجعه کنیم؟

فرزندتان را برای ویزیت پزشک ببرید در صورتی که هر کدام از نشانه ها وعلائم دیابت نوع ۲ را دیدید . اگر بیماری تشخیص داده نشود می تواند باعث آسیب های جدی شود . غربالگری دیابت برای همه کودکان و افراد بالغ که اضافه وزن دارند و حداقل دو تا از ریسک فاکتورهای دیابت نوع ۲ را دارند .

عکس دیابت نوع 2 در کودکان

عکس دیابت نوع ۲ در کودکان

علت ها

علت دقیق دیابت نوع ۲ مشخص نیست . اما سابقه فامیلی و ژنتیک نقش مهمی را بزی می کنند . همچنین فعالیت کم و اضافه وزن – مخصوصا چربی های شکمی – به نظر می رسد که فاکتورهای مهمی هستند .

چیزی که روشن است این است که با دیابت نوع ۲ هضم و جذب و دفع گلوکز به درستی صورت نمی گیرد . به عنوان نتیجه ، قند در جریان خون تجمع می یابد به جای آن که کار نرمال خود را در سوخت و ساز سلول ها که ساختن عضلات و سایر بافت ها را به عهده دارد ، انجام دهد .

انجمن ها باید باشد تا به بیماران دیابتی خدمات داده شود مانند پیشگیری بیماری ، درمان دیابت ، شناخت بیماری و … در واقع انجمن باید کنار دولت باشد تا بتواند به بیماران دیابتی کمک شود .

نتیجه

انتخاب نحوه زندگی سالم می تواند در جلوگیری از دیابت نوع ۲ در کودکان کمک کننده باشد و با آن در آمیخته است . اگر فرزند شما در حال حاضر دیابت نوع ۲ دارد ، تغییر سبک زندگی می تواند نیازهای درمانی را فراهم کند .

پاسخ

5 × 4 =