درمان های جدید دیابت

درمان های جدید دیابت

متاسفانه دیابت یک بیماری مزمنی می باشد و بیماران مبتلا به دیابت تمام عمر خود را با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. طبیعت بیماری دیابت یک طبیعت پیشرونده می باشد و در طول زمان درمان هایی که برای یک بیمار در نظر گرفته می شود بعد از مدتی نیاز به یک درمان و داروی جدیدتری پیدا می کند. امروزه داروهایی که برای درمان دبایت در نظر گرفته می شود دارویی هایی می باشد که عوارض قلبی و عروقی ایجاد نکند.

انجمن ها باید باشد تا به بیماران دیابتی خدمات داده شود مانند پیشگیری بیماری ، درمان دیابت ، شناخت بیماری و … در واقع انجمن باید کنار دولت باشد تا بتواند به بیماران دیابتی کمک شود .

انواع داروها جهت درمان دیابت

در بحث داروهای مصرفی دیابت به غیراز ایجاد مشکلات قلبی و عروقی، قیمت دارو، افت قند خون و کاهش وزن بیمار نیز مطرح می باشد. سه گروده دارویی جهت درمان دیابت در حال حاضر در ایران وجود دارد. دو گروه از این داروها قرص هستند و که هر گروه شامل ۵ یا ۶ نوع قرص می باشند. اما از هر تیپپ دارویی یک نوع داخل بازار می باشد اما نوید درمان های بهتری برای درمان دیابت وجود دارد.

دیابت و کاهش وزن

عموما داروهایی که به صورت تزریقی و به صورت خوراکی هستند فقط روزی یک بار مصرف می شوند و معمولا دوزهای متعددی در طول روز ندارند عموما با اضافه وزن همراه نیستند. اما اگر درمان دیابت دیر شروع شود یا خود بیمار متوجه بیماری خود نشود به علت قند بالا به شدت کاهش وزن پیدا می کند بنابراین یکی از علائم قندخون کنترل نشده، کاهش وزن می باشد اما زمانی که درمان آغاز می شود و قند خون کنترل شود معمولا بیماران وزن از دست رفته خود را به دست می آورند.

درمان های جدید دیابت

درمان های جدید دیابت

دیابت و افزایش وزن

برخی از درمان های دیابت، افراد را از وزن اول بالاتر می برد به طور مثال انسولین یکی از بهترین درمان ها جهت کنترل دیابت می باشد اما تقریبا در تمام بیمارانی که انسولین مصرف می کنند گاهی اوقات اضافه وزن ایجاد و باعث آزار بیمار می شود.

درمان دیابت

از بین سه گروه داروی جدیدی که وارد بازار شده است، یک سری از آنها دفع قند را از کلیه ممکن می کند و دو نوع دیگر تولید انسولین را در بدن بالا می برند. خوشبختانه هیچ کدام از آنها جزء درمان های انسولینی نیستند و همین مسئله تا حدودی می تواند فاکتورهایی مانند افت قند خون و افزایش وزن را در فرد ایجاد نکند و عوارض قلبی عروقی را هم بهبود بخشد یا حداقل اینکه عوارض قلبی عروقی را تشدید نمی کند.

پاسخ

دوازده + 15 =