درمان قطعی دیابت

درمان قطعی دیابت

درمان قطعی دیابت بسیار مهم است آیا می دانستید اگر دیابت را جدی نگیریم دیگر اعضای بدن ما را از کار خواهد انداخت ؟ آیا می دانستید در صورت مراقبت نکردن بیماری دیابت امکان مرگ هم وجود خواهد داشت؟

انجمن ها باید باشد تا به بیماران دیابتی خدمات داده شود مانند پیشگیری بیماری ، درمان دیابت ، شناخت بیماری و … در واقع انجمن باید کنار دولت باشد تا بتواند به بیماران دیابتی کمک شود .

بسیاری از افراد که دیابت را جدی نگرفته اند متاسفانه دچار بیماری شده اند و شاهد عوارض بسیار بدی بوده اند . در سراسر دنیا ملیون ها نفر رژیم های غذایی وعادات مربوط به تهیه مواد غذایی خود را تغییر می دهند و هر روزه  تعداد نفراتی به رژیم های خام خواری و گیاه خواری افزوده می شود ، رستوران های غذاهای گیاه خواری افتتاح می شوند و در برنامه های آموزشی تلویزیون این نوع برنامه ها افزایش یافته است .

درمان قطعی دیابت

درمان قطعی دیابت

تغذیه در درمان قطعی دیابت

رژیم غذایی صد در صد خام شامل میوه ها ، سبزیجات و … است به طور کلی به موادی می توانیم خام تلقی کنیم که بیش از ۴۰ تا ۴۵ درجه حرارت ندیده باشند و به همین دلیل آنزیم ها و اکسیژن داخلشون از بین نروند .طبق اطلاعات بدست امده نشان داده شده که بدن هر فرد توانایی درمان خودش را دارد و به غذایی که مصرف می شد به عنوان یک داروی موثر نگاه می کنند .

امروزه جهان با بحران بزرگی رو به روست ساکنان سیاره زمین با تعداد زیادی بیماری های مزمن دست به گریبان هستند و یکی از شایع ترین آن ها بیماری دیابت است در حال حاضر ۲۴۶ نفر از بیماری دیابت رنج می برند ، متاسفانه بیماری دیابت به یک بیماری فراگیر و بزرگ تبدیل شده است که باید به آن توجه داشت .

تغییر سبک زندگی در درمان قطعی دیابت

باید در کشورمان شرایط را تغییر دهیم باید به درمان قطعی دیابت فکر کنیم ظرف ۱۰ سال گذشته دیابت نوع ۲ سه برابر افزایش یافته است ابتلا به دیابت در روش زندگی ما تاثیر دارد .منشا دیابت چاقی است که در کشور آمریکا در تاریخ بشریت رکوردار تعداد افراد چاقی است.

درمان قطعی دیابت

درمان قطعی دیابت

دیابت یک اختلال در سوخت وساز یا متابولیسم بدن است در این بیماری گلوکز و سطح خون فرد بالاتر از حد نرمان می باشد در حال طبیعی غذا در معده تبدیل به گلوکز یا قند خون می شود و بدن آن را برای تبدیل انرژی مصرف می کند .لوزوالمعده یا همان پانکراس هورمون انسولین را ترشح می کند و این هورمون باعث می شود که قند از جریان خون وارد سلول های بدن شود در نتیجه مقدار قند خون در حالت نرمال و متعادل باقی می ماند ولی در بیماری دیابت انسولین به مقدار کافی وجود ندارد و یا انسولین موجود قادر نیست وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد در نتیجه به علت وجود مقاومت در برابر آن قند خون نمی تواند به صورت موثری وارد سلول های بدن شود و مقدار آن بالا می رود در دیابت نوع ۱ تولید انسولین از پانکراس به علت از بین رفتن سلول های سازنده انسولین متوقف می شود به همین دلیل افراد مبتلا به این دیابت باید از بدو تشخیص انسولین مورد نیاز بدن را به صورت تزریقات روزانه تامین کند در دیابت نوع ۲ انسولین تولید شده از پانکراس به خوبی عمل نمی کند در واقع یا پانکراس به اندازه کافی انسولین ترشح نمی کند و یا این که انسولین ترشح شده به علت وجود مقاومت سلول های انسولین مخصوصاً در افراد چاق فاقد کارایی لازم است.

دیابت بارداری برای اولین بار در طول بارداری تشخیص داده می شود این نوع دیابت معمولاً گذراست و بعد از اتمام بارداری بهبود می یابد خانم های مبتلا به دیابت حاملگی در معرض خطر به دیابت نوع ۲ هستند.

اندازه گرفتن قند خون برای کسانی که دیابت نوع ۱  دارند بسیار مهم است  و شما با اندازه گرفتن قند خون می توانید متوجه شوید که چه مقدار باید انسولین تزریق کنید .

درمان قطعی دیابت چگونه امکان پذیر است ؟

درمان قطعی دیابت شامل رعایت و مراقبت بیماری دیابت است شما عزیزان می توانید با تغییر در شیوه زندگی و رعایت  تغذیه و ورزش و استفاده از داروهای تجویز شده دیابت خود را کنترل کنید .در انجمن دیابت شرق تهران با توجه به تیم پزشکی و حرفه ای که دارد درمان نوینی را در دیابت انجام می دهند که شما عزیزان می توانید با مراجعه به این انجمن تحت نظر تیم پزشکی قرار بگیرین تا به درمان قطعی دیابت برسید هدف این انجمن رسیدن به سلامت هر بیمار و شیوه درست زندگی کردن است .

مقاله های مرتبط سایت انجمن دیابت عبارتست از :

درمان دیابت

ورزش و دیابت

تغذیه در بیماری دیابت

دیابت نوع ۱

دیابت نوع ۲

انسولین

داروهای دیابت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر انجمن دیابت شرق تهران

پاسخ

16 + ده =