بیماری های قلبی عروقی در افراد دیابتی

بیماری های قلبی عروقی در افراد دیابتی

دو نوع اصلی بیماری های قلبی عروقی که در افراد مبتلا به دیابت بیش از همه شایع است که عبارتند از :

  • بیماری عروق کرونری
  • بیماری عروق مغزی

علاوه بر این افراد مبتلا به بیماری دیابت در خطر ابتلا به نارسایی قلبی نیز قرار دارند.تنگ و مسدود شدن رگ های خونی در ناحیه ی پاها و ساق پاها که از آن تحت عنوان بیماری عروق محیطی یاد می شود دیگر مشکلی است که در افراد مبتلا به دیابت به وجود می آید .

انجمن ها باید باشد تا به بیماران دیابتی خدمات داده شود مانند پیشگیری بیماری ، درمان دیابت ، شناخت بیماری و … در واقع انجمن باید کنار دولت باشد تا بتواند به بیماران دیابتی کمک شود .

بیماری عروق کرونری (CAD )

بیماری عروق کرونری به علت تصلب شرایین و تنگ شدن دیوارههای رگ های خونی که به عضله ی قلب خون رسانی می کنند بروز می کند.برای عملکرد طبیعی قلب ، اکسیژن و سایر مواد مورد نیاز آن از طریق خون تامین می شود .این در حالی است که چنان چه رگ هایی که خون را به قلب انتقال می دهند به جهت رسوبات چربی تنگ یا مسدود شوند در این صورت خون به سختی به قلب انتقال می یابد یا اصلاً انتقال آن قطع می شود و در نتیجه منجر به حمله ی قلبی می گردد.

راهکار های درمان بیماری های قلبی

برای درمان بیماری های قلبی و نیز جلوگیری از وقوع آن ها استفاده از یک رژیم غذایی سالم و انجام فعالیت بدنی در بیشتر روزهای هفته توصیه می شود.علاوه بر این ممکن است برای درمان آسیب های قلبی و یا کاهش سطح قند خون ، فشار خون و کلسترول خود نیاز به مصرف دارو داشته باشید .چنان چه پیش از این داروی آسپرین مصرف نکرده باشید پزشک معالج ممکن است به شما آسپرین تجویز کند .برای درمان چه بسا ممکن است به عمل جراحی یا برخی دیگر از روش های درمانی پزشکی نیاز داشته باشید.

بیماری های قلبی عروقی در افراد دیابتی

بیماری های قلبی عروقی در افراد دیابتی

بیماری عروق مغزی

بیماری عروق مغزی دیگر بیماری شایع در افراد مبتلا به دیابت است و آن وضعیتی است که بر جریان خون منتهی به مغز تاثیر می گذارد و منجر به سکته ی مغزی و سکته ایسکمی گذرا می شود .علت آن نیز بر اثر تنگ و مسدود شدن آن دسته از رگ هاست که خون را به مغز انتقال می دهند .فشار خون بالا نیز می تواند منجر به سکته مغزی شود.

نارسایی قلبی

نارسایی قلبی عارضه ی دیگری است که در افراد مبتلا به دیابت بروز می کند و نشانگر وضعیت مزمنی است که بر اثر آن قلب نمی تواند به درستی خون را پمپاژ کند و آن را به اعضا بدن برساند.این بدین معنی نیست که عملکرد قلب به طور ناگهانی متوقف می شود .

نارسایی قلبی در طول چند سال رشد می کند و به مرور زمان وخیم تر میشود افراد مبتلا به دیابت نسبت به افراد عادی دو تا پنج برابر در معرض ایجاد نارسایی قلبی قرار دارند .

بیماری عروق محیطی

وضعیت دیگری که با بیماری های قلبی ارتباط دارد و در افراد مبتلا به دیابت شایع است بیماری عروق محیطی PAD است در این وضعیت رگ های خون ناحیه ی پاها و ساق پاها بر اثر رسوبات چربی تنگ یا مسدود می شوند و در نتیجه جریان خون در آن قسمت ها کاهش می یابد.

مقاله های مرتبط سایت انجمن دیابت عبارتست از :

درمان دیابت

ورزش و دیابت

تغذیه در بیماری دیابت

دیابت نوع ۱

دیابت نوع ۲

انسولین

داروهای دیابت

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر انجمن دیابت شرق تهران

پاسخ

13 + 17 =