انجمن دیابت شرق تهران

انجمن دیابت شرق تهران

دیابت یا بیماری قند یک اختلال سوخت و سازی بدن است در این بیماری تولید انسولین به عنوان تنظیم کننده قند خون  مختل شده و عملکرد طبیعی خود را انجام نمی دهد دیابت در دو نوع دیده می شود در دیابت نوع یک تخریب سلول های بتا در پانکراس که باعث نقص تولید انسلولین می شود و در نوع دوم بدن نسبت به انسولین مقاومت پیدا کرده و در نهایت موجب انهدام سلول های بتا در پانکراس خواهد شد .عوامل ژنتیکی ، چاقی و کم تحرکی زمینه ساز دیابت نوع ۲ هستند .دیابت با تخریب رگ های ریز بدن اعضای مختلفی چون کلیه و چشم ها رو درگیر می کند.

  انجمن ها باید  باشد تا به بیماران دیابتی خدمات داده شود مانند پیشگیری بیماری ، درمان بیماری ، شناخت بیماری و … در واقع انجمن باید کنار دولت باشد تا بتواند به بیماران دیابتی کمک شود .

طبق اطلاعات نشان داده شده که حدود ۱۰ درصد افراد در معرض دیابت هستند و خیلی از افراد دیابتی هنوز اطلاع ندارند که مبتلا به دیابت شده اند زیرا هیچ گونه علامتی ندارند ما در انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور شعارمان این است که با یک آزمایش قند خون از سلامت خود مطمئن شوید.اگر شما عزیزان دوبار به صورت ناشتا آزمایش خون بگیرید و از ۱۲۶ بالا تر باشد می توان گفت که اون شخص کاندید دیابت است و لازم است کارهای تکمیلی رو انجام بدهد .۹۰درصد عامل دیابت محیطی است مانند استرس ، تنش ، مواد تغذیه ای که مصرف می کنیم و دیگر موارد .

تغییر سبک زندگی

در این جا بحث اصلاح سبک زندگی مطرح می شود اگه اصلاح سبک زندگی انجام نشود با بهترین درمان ها هم هیچگونه بیماری درمان نخواهد شد .اصلاح سبک زندگی در دیابت بسیار مهم است مانند ورزش کردن ، پیاده روی و یا مواد غذایی که مصرف می کنیم نکته قابل توجه این است که استرس در نوع دیابت ۲ نقش اساسی دارد.

انجمن دیابت شرق تهران

مردم باید ورود کنند انجمن های زیادی باید ساخته شود تا بتوانیم به مردم کمک کنیم و نیاز است که این انجمن ها باشد تا به بیماران دیابتی خدمات داده شود مانند پیشگیری بیماری ، درمان بیماری ، شناخت بیماری و … در واقع انجمن باید کنار دولت باشد تا بتواند به بیماران دیابتی کمک شود .

افراد دیابتی نیاز است که عضو انجمن شوند واز خدمات ویژه که انجمن ارائه می دهد استفاده کنند .

نکته ی دیگر این است که بارها بیمار نشانه ای نداشته و تصادف کرده و یا به بیماری برخورد کرده  و بعد از مراجعه به درمانگاه یا بیمارستان  سرم قندی به بیمار تزریق شده و همین عامل باعث شده که بیمار به کما برود .

توصیه ما به شما عزیزان این است لازم است که افراد دیابتی در انجمن ها حضور داشته باشند تا با توجه به کلاس هایی که برگزار می شود شیوه زندگی خود را تغییر دهند و فراموش نکنید شما دوستان می توانید با یک آزمایش ساده قند خون می توانید از سلامت خود مطمئن شوید .

مقاله های مرتبط عبارتست از :

درمان دیابت

دیابت نوع ۱

دیابت نوع ۲

دیابت بارداری

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر انجمن دیابت شرق تهران

پاسخ

3 × 1 =